Novinky

Nový Celitin má sílu

Přestože Celitin stále patří mezi velmi oblíbené a funkční produkty, pro letošní začátek podzimu se můžete těšit na jeho významně inovovanou podobu. Zdánlivě nepatrné vylepšení spočívá v obohacení stávajícího komplexu o nový extrakt z Gotu kola – pupečníku asijského. A protože některé velké věci se skrývají v detailu, pojďme si o této rostlině říci více…

EXTRAKT Z GOTU KOLA
Gotu kola zaujímá v tradiční indické i čínské medicíně velmi důležité místo. Zatímco v Číně má tisíciletou pověst omlazujícího přípravku, v indické ajurvédě je známá pod poetickým názvem bráhmí (kosmické vědomí) a je kultovní bylinou mistrů jógy a nezbytnou součástí při meditacích bráhmánů. Mezi účinné složky Gotu kola patří zejména tzv. triterpeny, konkrétně asiatikosidy. Z lékařského hlediska zlepšují úroveň paměti, soustředění a pozornosti. Stimulují centrum řeči, vitalizují mysl a zlepšují mentální funkce. Osvědčily se jako regenerační prostředek po infarktu a mrtvicích. Provedené klinické studie prokázaly pozitivní vliv těchto látek na prokrvení periferií a celkové zlepšení krevního oběhu. Napomáhají zmírňovat projevy úzkostí, depresí, ataků paniky a některých typů bolestí hlavy.

KDO CELITIN JEŠTĚ DŮVĚRNĚ NEZNÁ
Vyvážený poměr účinných látek Celitinu ovlivňuje příznivě především oblasti mozku, které se účastní procesů dlouhodobého plánování, soustředění a pozornosti. Užíváním Celitinu se zlepšuje paměť, působí proti stresu a pomáhá předcházet únavě a vyčerpání. Obsahuje lecitin, který se nachází ve všech buňkách lidského těla a účastní se životně důležitých pochodů. Významný je jeho vliv na metabolismus cholesterolu. Přeměňuje „škodlivý“ cholesterol na „neškodný“, a tím pomáhá předcházet ateroskleróze a srdečnímu infarktu. Při užívání lecitinu bylo prokázáno zlepšení paměti a aktivace mysli. Neméně důležitou účinnou látkou Celitinu je extrakt z Ginkgo biloba, který působí pozitivně na široké spektrum poruch. Zvyšuje průtok krve v mozku, a umožňuje tak nervovým buňkám absorbovat více kyslíku. Ochraňuje cévy před křečemi a ztrátou pružnosti, má relaxační účinek na cévní stěny. Působí jako bariéra proti abnormálnímu vzniku krevních sraženin v tepnách a žílách. Klinické využití zahrnuje léčbu senility, hluchoty, diabetických cévních chorob a některých očních poruch. Svou energií a svým účinkem tak Gotu kola skvěle doplňuje původní účinné látky v Celitinu, působí ve stejném směru, nicméně celkový účinek prohlubuje a rozšiřuje spektrum indikací.

Organic Sea Berry oil

Organic Sea Berry oil: třešnička na dortu mezi terapeutickými oleji

Často se říká, že to nejlepší přichází na závěr. Jestli tomu tak bude i v případě nového rakytníkového oleje, můžete dle následujících řádek posoudit sami. Pro Hippophae rhamnoides L. Tibetan neboli původní tibetskou odrůdu rakytníku úzkolistého, a zejména pro jeho nejvzácnější formu oleje, jsme si opět „dojeli“ přímo do Tibetu.

Stejně jako u Organic Sea Berry powder je domovem oleje náhorní tibetská oblast se střední výškou kolem 4 000 metrů nad mořem. Plody rakytníku jsou zde extrémně malé, velmi odolné a nesmírně koncentrované. Podle laboratorních testů jsou jejich klíčové účinné látky obsaženy v násobných množstvích, např. u vitaminu C se jedná až o trojnásobek toho, co obsahuje rakytník sibiřský nebo evropský, který je u nás běžně k dostání.

NENÍ OLEJ JAKO OLEJ
Všechny plody pro Organic Sea Berry oil jsou výhradně ručně sbírané a na místě ihned zpracované. Protože se jedná o nejvzácnější formu takzvaného „seed oil“, jsou z jednotlivých plodů nejprve separována jejich drobná semínka. Teprve z nich se potom šetrnou CO2 extrakcí získává malé množství oleje, které je v nich ukryto. Pouze tento typ semenného oleje obsahuje nejkoncentrovanější esenci nutričních látek, včetně několika, které se v přírodě vyskytují vzácně. Mezi ty patří např. nenasycená mastná kyselina omega-7!

CO OLEJ OBSAHUJE?
Až 190 bioaktivních nutrientů, 17 vitaminů, 14 minerálů, 18 aminokyselin, vysoké zastoupení karotenoidů, flavonoidy, kyselinu listovou, třísloviny, minerální soli a další… Mnohé z látek jsou velmi vzácné a některé se vyskytují výhradně v tomto druhu oleje.

NA ZDRAVÍ…
Rakytníkový olej významně přispívá k přirozené obranyschopnosti, pomáhá snižovat únavu, má antidepresivní a antistresové účinky. Díky obsahu omega-7 je nesmírně užitečný při ochraně, zlepšení stavu a snižování rizika u srdečně-cévních a mozkověcévních chorob. Má vysoce regenerační schopnosti, ovlivňuje růst tkání při poškození kůže a sliznic, a je proto vhodný u celé řady kožních onemocnění (ekzémy, alergie a jiné). Zlepšuje činnost trávicího traktu, regeneruje žaludeční sliznici a potlačuje rozvoj bakterie Helicobacter pylori, která je původcem vzniku žaludečních vředů. Má prokázané baktericidní účinky s 98% inhibičním výsledkem.

I NA KRÁSU…
Neméně působivé a zcela jistě mnohými ženami vyhledávané jsou také kosmetické účinky rakytníkového oleje, a to jak terapeutické, tak i pěsticí. Jsou založeny na 7 prokázaných vlastnostech: 1) obsažené nenasycené kyseliny působí synergicky v protizánětlivé kaskádě 2) olej zlepšuje výživu pleti a podporuje dermální transport 3) zajišťuje bariérovou funkci pokožky – zvyšuje přirozený hydratační faktor (NMF) a redukuje trans-epidermální vytrácení vody (TEWL) 4) působí jako antioxidant 5) hojí poranění pokožky 6) má výrazně antibakteriální účinky 7) vyhlazuje barevné změny pokožky a působí proti nežádoucí pigmentaci Důkladně jsme zvažovali, jestli uvést tento unikátní olej do naší nabídky… Relativně malé množství, poměrně vysoká cena a na trhu množství obdobných produktů, ve srovnání s nimiž bude zapotřebí dokonale vysvětlit, v čem tkví kouzlo oleje himálajského. Nakonec se ale nedalo rozhodnout jinak! Jeho unikátnost, která spočívá v originální odrůdě, jedinečnost jeho „vysoce urozeného“ původu a účinnost, jež u některých aplikací překvapila i jinak obezřetné odborníky, byly jasným impulzem pro onu třešničku na dortu v řadě terapeutických olejů. V některém z dalších vydání Vitae vám přineseme nejen zajímavosti z klinického testování himálajského rakytníkového oleje, které proběhlo ve spolupráci s Nepálskou univerzitou Tribhuvan, ale i praktické tipy, jakým způsobem se dají terapeutické oleje včetně rakytníkového kombinovat s řadou Dermaton a Beauty pro ještě lepší efekt.

Himalayan Apricot oil

NOVÝ TERAPEUTICKÝ OLEJ

Každým rokem se ve Skardu, pomyslné vstupní bráně do himálajského Kašmíru, odehraje těžko uvěřitelné představení. Zdánlivě nekonečné volně rostoucí meruňkové stromy jakoby pod taktovkou geniálního režiséra v jednom okamžiku rozkvetou a na úpatí mohutných pohoří vytvoří růžovo bílou tapiserii obrovských rozměrů. Miliony drobných květů se slévají v jednu velkolepou kulisu a ostře kontrastují s modrým nebem a kamennými štíty hor. Jsou předzvěstí budoucího dějství, které přináší jeden z místních dobře známých pokladů – plody meruňky.

Celá oblast vytyčená trojúhelníkem Skardu – Léh – Dharamsala (současné sídlo dalajlamy) je známá nejen svou mimořádnou spiritualitou, ale také dobrou úrovní znalostí tradičních terapeutických metod. Historicky se zde prolínaly proudy tibetské i ájurvédské medicíny a využití místních olejů patřilo mezi prověřené a hojně využívané.

 Za významné pomoci neúnavné české cestovatelky Edity Boboničové se podařilo nejen zajistit potřebné stroje, ale především navázat na tradiční a šetrnou ruční výrobu meruňkového oleje. Lisuje se pouze za studena z jadérek ze zralých plodů, které dorůstají ve výšce 4 500 metrů nad mořem a díky mimořádným klimatickým podmínkám obsahují nepoměrně vyšší obsah důležitých účinných látek.

PŘÍBĚH MERUŇKOVÉHO OLEJE
Historie využívání meruňkového oleje jako terapeutického prostředku sahá stejně jako u mnoha jiných přírodních látek stovky let do minulosti. Málokterý z nich však zažil v moderní době tak bouřlivý vývoj plný naděje i zklamání jako právě tento. Rozhodli jsme se odvyprávět vám celý jeho příběh, abyste si konečný obrázek a úsudek mohli udělat sami. V roce 1930 popisuje major Sir Robert McCarrison při své práci u Indické zdravotní služby mimořádně dobrý stav populace v severním Pákistánu a po dvou letech zkoumání jej připisuje právě tradičnímu a v místě rozšířenému používání meruňkového oleje. Na tu dobu velmi vysoký věk průměrného dožití a absolutní absence nemocí jako cukrovka, kardiovaskulární onemocnění nebo rakovina inspirovaly o dvacet let později k dalšímu výzkumu doktora Ernesta Krebse. Tento biochemik se specializací na životní cyklus rakovinné buňky pokračoval v McCarrisonově výzkumu do doby, nežli nalezl to, co považoval za tajnou zbraň uvnitř meruňkového jádra – glykosidový amygdalin. Silný fytonutrient, který se vyskytuje zejména v oblastech severního Pákistánu v meruňkových jádrech ve velmi vysokých koncentracích. Protože strukturou se amygdalin nejvíce podobá vitaminům B komplexu, Krebs jej označil za „B17“. V šedesátých letech se kolem amygdalinu, který v té době dostal též odvozený farmaceutický název laetril, strhla doslova bouře. Přední vědecká a klinická pracoviště publikovala množství vědeckých prací, často bohužel s protichůdnými očekáváními i výsledky. Pravděpodobně největší ranou pro lékové ambice amygdalinu byla studie prestižní MAYO kliniky ve Spojených státech, která neprokázala očekávanou účinnost a navíc upozornila na možné vedlejší účinky (ty jsou spojeny s rozkladem amygdalinu v organismu na nebezpečný kyanid).

Od té doby je odborná veřejnost rozdělena na dva tábory, které dodnes nenašly společný konsenzus, přestože se objevuje především v posledním roce volání po obnovení vědeckého zkoumání spojené se současným pokrokem v chápání vzniku a vývoje rakoviny.

CO NA TO ENERGY?
I když Himalayan Apricot oil řadíme mezi terapeutické oleje, nemáme jakékoliv ambice vzbuzovat dojem nebo naděje, že se jedná o možný prostředek terapie závažných onemocnění. Přesto máme tento himálajský meruňkový olej skutečně rádi. Nepovažujeme za klíčový amygdalin. Ceníme si nejvíce fungujícího komplexu velmi prospěšných látek, které právě v synergii s amygdalinem mohou přinést zajímavé a nečekané efekty.

MÁME RÁDI JEHO ENERGII
Množství tradičních i ryze moderních poznatků považujeme za natolik zajímavé, že věříme v jeho možnosti být zařazen do našeho sortimentu po boku ostatních produktů.

I přes alternativní pohled chceme zachovávat přísnou profesionalitu. Ve spolupráci s EFSA (Evropská agentura pro bezpečnost potravin) jako jediní garantujeme bezpečnou hladinu amygdalinu v každém balení.

Vitaflorin: stejné složení, nový rozměr

vitaflorin unor

Vitaflorin právě prošel evolučním vývojem a jak už to tak bývá, podstatné změny nejsou mnohdy na první pohled patrné. Prémiové složení pochází z těch nejčistších oblastí na naší planetě, které jsou dosažitelné. Obsah se také přestěhoval do tvrdých kapslí, které umožnily, aby se zbavil všech doplňkových látek.

MATEŘÍ KAŠIČKA – POKRM KRÁLOVEN
Do Vitaflorinu se opět vrátila včelí mateří kašička, která je z mého pohledu naprosto kruciální součástí celé kompozice. Tato substance určená původně jen a pouze včelí královně je unikátním koncentrátem živin, které jí umožní žít déle než pět let, ačkoli obyčejné včelí dělnice, které mateří kašičku pro královnu vyrábějí a samy se jí ani nedotknou, nepřežijí víc než několik měsíců. Tento včelí zázrak je komplex vitaminů, minerálů a biologicky aktivních látek, které výrazně podporují imunitu, regenerační procesy v těle, a má prokazatelně pozitivní vliv na zlepšení psychické kondice.

NEJČISTŠÍ ZDROJE NA ZEMI
Ostatní součásti formulace Vitaflorinu (kdoulovec, schizandra, rakytník, granátovník a aloe vera) jsou stejné, jen mají jaksi kvalitnější, vznešenější původ. Rakytník pochází z Tibetské náhorní plošiny, kam se znečištěný vzduch ještě nedostal, granátovník roste ve sluncem laskané Andalusii na jihu Španělska a vysoce koncentrovaná šťáva z aloe vera pochází z mexických plantáží. Netřeba dodávat, že pokud je to jen možné, jsou tyto komponenty výhradně v biokvalitě pro zachování nejvyššího možného obsahu biologicky cenných látek. NEPOSTRADATELNÍ Vitaflorin je zdrojem kompletní řady vitaminů čistě přírodního nesyntetického původu. Extrakty z rostlin a plodů jsou nejen přirozeně bohatým zdrojem vitaminů, jsou navíc doprovázeny ostatními biologicky aktivními látkami – minerály, flavonoidy, organickými kyselinami, nukleotidy atd., které rozšiřují účinnost a zlepšují využitelnost Vitaflorinu v organismu. Řada z nich patří mezi tzv. látky esenciální, které si tělo samo vyrobit neumí, a proto je bezpodmínečně nutné přijímat je z potravy. Vitaminy a minerály jsou pro tělo nezbytné, jelikož hrají zásadní roli ve funkčnosti a efektivitě enzymatického aparátu. Jsou to katalyzátory biochemických pochodů v těle a bez jejich přítomnosti nemůže metabolismus vůbec fungovat. Nedostatek i tak běžně dostupného vitaminu C může vést v extrémních případech ke smrti, jak se o tom přesvědčili mnozí mořeplavci i polárníci, dokud nepřijali fakt, který už dávno věděli staří Féničané – totiž, že bez vitaminu C se zkrátka přežít nedá. Tento vitamin tělo spotřebovává vždy, když tvoří nové molekuly kolagenu (jichž je součástí), a ty tvoří v jednom kuse, jelikož to je podstata regeneračních procesů. Pokud vitamin C chybí, kolagen se netvoří a k regeneraci těla nedochází. Zlámou se kapiláry, stěny ostatních cév přestanou být schopné udržet krev v řečišti. Nemoc se nazývá kurděje a v poslední fázi člověk umírá na vnitřní krvácení. Zvláštní je, že pouze lidé a morčata si tento zásadní vitamin nedokážou vyrobit sami. Tak co už... důležité je o tom prostě vědět.Podobné je to i s ostatními vitaminy, které jsou součástí enzymatických řetězců a zajišťují v těle obrovské spektrum biochemických aktivit. Podílí se na metabolismu bílkovin, tuků i cukrů, na buněčném dýchání, srážení krve, účastní se odbourávání, syntézy i přeměny látek, no zkrátka obnovují, chrání a udržují samotný život. Bez vitaminů by v těle nastal naprostý chaos, to ony chrání před nemocí a zpomalují proces stárnutí.

VITAMINY PRO KAŽDÉHO
Vitaflorin je ideálním doplňkem stravy zvláště v zimních měsících, kdy není dostatečný přísun čerstvé stravy rostlinného původu a při velkém fyzickém či psychickém vyčerpání a dlouhodobém stresu, který zásoby vitaminů doslova drancuje. Pomůže zlepšit kondici starých lidí a podpoří bezproblémový vývoj dětí v období růstových spurtů. Vitaflorin uklidní každou maminku, jejíž dítě se z nepochopitelného důvodu vyhýbá zelenině nebo ze stejně nepochopitelných důvodů tráví veškerý svůj volný čas hraním počítačových her za staženými závěsy jako upír. Vitaflorin pomůže v rekonvalescenci po nemoci, operaci, nebo pokud je člověk upoután delší dobu na lůžku. Ve všech těchto případech je optimální dávkování Vitaflorinu 1 kapsle 1–3x denně. Dávkování není rozumné dlouhodobě překračovat hlavně s ohledem na vysoký obsah vitaminů rozpustných v tucích.

Buďme rádi, že někde na světě je ještě čistý vzduch a netoxická půda a rostou tam klenoty, které můžeme využít pro zajištění svého života. Obsah vitaminů totiž vlivem znečištění životního prostředí v rostlinných zdrojích stále klesá.

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

Novinka Relaxin vám dodá klid a sílu

Relaxin_blog

STRES JE DOBRÝ SLUHA, ALE ZLÝ PÁN

Pokud bychom hledali společného jmenovatele mnoha rozšířených civilizačních obtíží, našli bychom jeden. Stres. V některých případech je zřejmou příčinou, jindy zase spolupůsobícím faktorem nebo akcelerátorem. Jeho stopa a důsledky se však vinou od migrén, psychiatrických onemocnění, srdečních chorob, trávicích problémů až po cukrovku nebo buněčné změny. Stres je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. Zachvátí-li vás, vymkne-li se kontrole, nezbývá nežli sebrat všechny síly a vůli k záchraně vlastního života. Na cestě za vnitřním klidem, za obnovením vlastní rovnováhy vám nyní může být společníkem nový produkt Relaxin, který koncem března uvedeme na trh.

PRVNÍ POMOC
Relaxin je unikátním spojením dvou vysoce účinných přírodních extraktů, z kůry stromu magnolie a kořene kudzu. Oba jsou vyrobeny ojedinělou metodou, která kombinuje klasickou extrakci vodou a lihem a následnou vysokou míru koncentrace. Ta umožňuje dosahovat skutečně terapeutických hladin účinných látek, několikanásobně vyšších oproti klasickým extraktům. 

Relaxin obsahuje oba výtažky ve vhodném poměru pro jejich silné synergické působení. Našemu tělu přináší zklidnění, přitom zachovává všechny smysly ostré a pohotové. Napomáhá zvládat stresy všech druhů. Je dobrým pomocníkem při stavech úzkosti a psychické nepohody.

POUŽITÍ RELAXINU
přispívá k celkovému zklidnění » napomáhá zvládnout stres a jeho následky » předchází úzkostem a depresím, mírní stavy paniky » pomáhá zvládat nejrůznějšítypy závislostí (alkohol, kouření) » navozuje celkovou pohodu a duševní vyrovnanost » zostřujesmysly a pohotovost, zlepšuje kognitivní funkce » velmi účinně eliminuje nežádoucí bakterie v dutině ústní