22. - 24. 5. 2024, má klub Energy ZAVŘENO.

Water balance

Každý, kdo přicestuje do oblasti jižního Portugalska, má možnost prožít nenahraditelný zážitek, Cist ladanový v přímém přenosu – jeho omamnou vůní je místní krajina doslova prodchnutá. Kam dohlédnete, všude jsou zelené kopce porostlé volně rostoucími bylinami. Cist ladanový tvoří největší podíl rostlin, ale najdeme zde i drobný cist šalvějový a šedavý, levanduli ouškatou, ohromné eukalypty a další byliny.

ROSTLINY V SYMBIÓZE

Cistus ladanifer je unikátní rostlina s nádherným květem velikosti dlaně. Má pět bílých okvětních lístků se žlutým středem a červeným terčem, který výrazně připomíná pentagramovou růžici. Rostlina dorůstá výšky až dvou a půl metru a v jejím podrostu mají tedy dostatek místa rostliny menšího vzrůstu. V hojné míře je to Lavandula stoechas – levandule ouškatá. Tato bylina je vysoká asi 30–40 cm s legračně působícím květem, který má na šošolce drobných fialových květů čtyři malé lístečky, připomínající ouška. Obě rostliny zde rostou v dokonalé harmonii a symbióze. Navzájem si vyhovují a velice dobře se jim daří. Cist přistíní svého menšího souseda a levandule zakrývá kořenový systém cistu, čímž zabraňuje ztrátě vlhkosti z půdy. Obohacují se navzájem a jsou oba spokojení. Byliny, které spolu rostou v takovém souladu a podporují se vzájemně, mohou prospívat také nám. Vždy je dobré naslouchat moudrosti přírody a využívat jejích přirozených darů.

PLEŤOVÁ VODA WATER BALANCE

Water balance je relaxační pleťová voda s čistícími a tonizačními účinky, která využívá harmonického spolupůsobení právě těchto dvou rostlin, Cistus ladanifer a Lavandula stoechas. Tvoří ji směs jejich hydrolátů.

Účinky

» osvěžuje a tonizuje zralou a povadlou pleť
» zlepšuje pevnost a pružnost pleti
» pečuje o pleť s poruchou pigmentace
» zklidňuje a harmonizuje podrážděnou a ekzematickou pleť
» hojí problematickou pokožku a vyhlazuje jizvičky
» působí adstringentně, čistí a nevysušuje pleť
» regeneruje, blahodárně působí proti vráskám
» je vhodná na zklidnění podrážděné pokožky po holení
» pomocí obkladů zklidňuje unavené oči

Použití

Zřejmě již znáte Visage water, čisticí vodu a pleťové tonikum s revitalizujícími účinky, které se doporučuje především pro unavenou, povadlou a zašedlou pleť, jež potřebuje aktivovat a probudit. Naproti tomu Water balance se používá jako čistící voda a relaxační pleťové tonikum se zklidňujícím a harmonizačním působením. Vhodná je pro každý typ pleti a v každém věku, především pro pleť problematickou, ekzematickoupoškozenou. Velice vhodná je Water balance k použití s maskou Visage balance. Kombinací Visage balance, terapeutických krémů a krémů Renove lze vytvořit celou škálu masek pro široké využití. Množství Visage balance o velikosti lískového oříšku smíchejte v poměru 1:1 s vybraným krémem a přidejte asi 3 dávky Water balance, umíchejte hladkou kašičku. Rozetřete ji v tenké vrstvě na obličej, krk a dekolt. Nechte působit 10–15 minut. Potom pleť poroste Water balance, rozmasírujte masku na kašičku a smyjte vodou. Následně ošetřete pleť některým z krémů Renove

Způsob aplikace

Po odlíčení nastříkejte Water balance na pleť, setřete vatovým tamponem. Pro regeneraci a tonizaci pleti aplikaci zopakujte a nechte přípravek vstřebat. Doporučujeme používat s odličovacím olejem Visage oil.