V souvislosti s nařízením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020 bude klub ENERGY BRNO od 16.3. 2020 uzavřený až do odvolání. Veškeré zboží si ale můžete objednat zde v E-SHOPU.

NADVÁHA, OBEZITA

3 795 Kč –25 %
NADVÁHA, OBEZITA
3 795 Kč –25 % 2 860 Kč
Momentálně nedostupné

Balíček obsahuje:
po 1 ks Gynex, King Kong, Regalen, Cytosan, Celitin, Probiosan, Fytomineral

Detailní informace

Detailní popis produktu

Statistické informace

Obézní lidé stonají 13x častěji, umírají o 6–7 let dříve. České děti jsou v „TOP“ desítce“ na světě, narůstá mezi nimi počet diabetiků. 
Prvenství si drží český národ ve výskytu kolorektálního karcinomu u mužů, tedy zhoubného nádoru tlustého střeva a konečníku, kde jedním 
z ovlivnitelných faktorů zásadního významu ve vztahu ke vzniku tohoto onemocnění je právě nezdravé stravování, nadváha a obezita.

1/ FAKTORY NEOVLIVNITELNÉ:

 • Genetická dispozice – minimálně z 50 %. Pokud jsou oba rodiče obézní, pravděpodobnost výskytu stejného problému u jejich potomka je 80 %.
 • Chronické onemocnění – velmi nízký podíl na vzniku obezity – cca 1 % (především snížená funkce štítné žlázy, tzv. hypotyreóza, nebo zvýšená hladina hormonů kůry nadledvin.
 • Léky – některé mohou zvyšovat chuť k jídlu a přispívat k rozvoji nadváhy. Jedná se především o některá antidepresiva, léky na uklidnění a léky určené k hormonální léčbě. 
 • Metabolické vlivy – energetické nároky organismu jsou dané pohlavím, tělesnou hmotností a mírou fyzické aktivity, ale mohou být ovlivněné i individuálními faktory převážně geneticky kódovanými, které energetickou rovnováhu ovlivňují (patří sem i individuální zkušenosti s dietami a výše základního metabolismu). Tudíž obezita se může objevit i u osoby, která opravdu nekonzumuje více než ostatní lidé, ale má pravděpodobně menší fyzickou aktivitu.
 • Psychogenní faktory – např. deprese, frustrace, osamělost.

2/ FAKTORY OVLIVNITELNÉ:

 • Nedostatečný výdej energie – nedostatek pohybové aktivity / sedavý způsob života.
 • Nadměrný příjem energie – nestřídmost v jídle / přejídání se.
 • Nepravidelné stravování – chybí pravidelné malé porce (5–6 denně).
 • Absence plánování stravování – opomíjení přípravy pokrmů, svačin s sebou.
 • Nedostatek času na příjem jídla – rychlá konzumace jídla ve spěchu.
 • Stres, nedostatek spánku – při velkém zatížení stresem (hlavně chronickým) se v organismu spalují svaly místo tuků.
 • Hladovění / nedostatečný příjem energie – tzv. „metabolická past“, jejímž důsledkem je zpomalení metabolismu a vyšší ukládání tuků, „jo-jo efekt“.
 • Nadbytek příjmu jednoduchých sacharidů – vysoká konzumace sladkých pekárenských, cukrářských výrobků a ostatních pochutin.
 • Vysoký příjem alkoholu – alkohol se v těle metabolizuje přednostně v játrech, přičemž brzdí jak spalování tuků, tak i pozátěžovou regeneraci; představuje značný zdroj energie.
 • Vysoký příjem živočišných tuků (bohatých na nasycené mastné kyseliny) v podobě uzenin, tučného masa, plnotučných výrobků, sádla, másla atd.) – tuky obsahují 2x více energie než sacharidy a bílkoviny.
 • Nedostatečná konzumace mořských ryb – mají vysoký obsah zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin.
 • Konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem (GI) – ten udává schopnost sacharidové potraviny zvýšit hladinu cukru v krvi (glykemie). Vychází se zde z hodnoty glykemického indexu glukózy, který je roven hodnotě 100. Čím více po jídle stoupne glykemie, tím více se musí vyplavit inzulinu, tj. hormonu slinivky břišní. S nárůstem hodnoty inzulinu stoupá také tendence ukládání tuku v organismu.
 • Nadbytek soli - jejím důsledkem je zvýšení GI potravin.
 • Konzumace přeslazených nápojů – zvýšený příjem ovocných šťáv, džusů, Coca–coly.
 • Nedostatečný příjem zeleniny, ovoce, vlákniny – vláknina navozuje rychlejší a hlubší pocit sytosti, zpomaluje vstřebávání jednoduchých cukrůa tuků, čímž pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Ovlivňuje příznivě peristaltiku střev, působí jako prevence kolorektálního karcinomu.

Přední světoví odborníci na výživu bijí na poplach, neboť celosvětově se doslova šíří pandemie obezity a miliony lidí mají v organismu kritické hodnoty cholesterolu. Bohužel i včetně mladistvých a dětí – Českou republiku nevyjímaje. Češi patří mezi nejtlustší v Evropě – každý druhý trpí nadváhou, každý pátý je obézní – dle novodobých průzkumů trpí nadváhou 72% mužů a 68% žen, z toho obezitou 21% mužů a 31% žen.

Diagnostika nadváhy

Index BMI 

Pomocným diagnostickým ukazatelem stanovujícím měřítko obezity je hodnota BMI (body mass index), která se snadno vypočítá dle vzorce: 
hmotnost (kg) / výška (m2). Běžně se používají následující hranice: 25 - 30 nadváha, do 35 obezita mírná, do 40 střední a od 40 morbidní.\

Hodnota WHR

Z hlediska metabolismu a zdraví je důležitější hodnota poměru pas/boky – WHR (waist–hip ratio). U žen je optimální hodnota do 0,7, 
u mužů do 0,9.

Prevence onemocnění

Prevencí u nadváhy a obezity je vyrovnaný energetický příjem a výdej, dostatek fyzické aktivity a spánku, celková úprava životního stylu 
s pravidelným stravováním v četnějších intervalech, ale malých porcích, vyvážený a pestrý jídelníček, odstranění stresu.

Klasická léčba obezity

U těžké nebo špatně řešitelné obezity je možné pod lékařským dohledem podávat léky, které navozují pocit sytosti v centrálním nervovém 
systému, zvyšují energetický výdej nebo svým působením v zažívacím traktu snižují dostupnost tuků v organismu. V krajním případě lze 
přistoupit k chirurgické léčbě (zmenšení či bandáž žaludku apod.). Po operaci je však nutný střídmý režim a aktivní pohybová činnost.

Obezita a přípravky Energy

Přípravky Energy představují významnou alternativu v možnostech ovlivnění obezity a tím i v prevenci komplikací rozvinutého onemocnění. 
Tyto moderní bioinformační výrobky nabízejí celostní, přírodní a šetrný přístup.

Hlavní produkty Energy:

 • CYTOSAN, CYTOSAN INOVUM - kombinace huminových látek a huminových látek se zeleným jílem je určena k celkovému hloubkovému pročištění organismu. Vykazuje výrazný detoxikační vliv (např. od plísní, kvasinek) a ochranné působení na sliznici celého gastrointestinálního systému. Detoxikace je vhodná na jaře a na podzim. Dávkování: 2–3x denně 1 kapsle (pít dostatek tekutin).
 • GYNEX – je osvědčený především při redukci nadváhy u žen. Působí na centrální úrovni a reguluje účinně činnost hormonálního systému. Ve spojení s dodržováním doporučeného dávkování, pravidelnou pohybovou aktivitou a pozitivní úpravou stravovacích návyků je možné zaručit velmi dobré výsledky. Dávkování individuální: 3x denně 3–7 kapek 30 min. před jídlem, po 3 týdnech týdenní přestávka.
 • KING KONG – účinkuje výborně u mužů i žen. V kombinaci s pravidelnou fyzickou aktivitou a úpravou energetického příjmu účinně spaluje tuky a podporuje nárůst svalové hmoty, tudíž zlepšuje kvalitu skladby těla. Díky svým detoxikačním a regeneračním účinkům napomáhá k upevnění kondice. Dávkování: 1–3x denně 2–7 kapek, po 3 týdnech užívání týdenní přestávka.
 • REGALEN – upravuje zažívací procesy, správné vstřebávání živin, vitaminů a minerálů, metabolismus tuků a zabraňuje jejich ukládání v podkožní vrstvě. Díky vysokému obsahu hořčin výrazně podporuje trávení a pomáhá tělu zbavovat se odpadních látek. Dávkování: 1–3x denně 2–7 kapek, po 3 týdnech týdenní přestávka.

Doplňkové produkty:

 • CELITIN – díky přítomností lecitinu účinně podporuje metabolismus tuků, pomáhá odstranit únavu a zlepšuje stav hladiny cholesterolu 
  v krvi, kterou může mít i většina lidí s nadváhou zvýšenou. Dávkování: obvykle 1x denně 1 kapsle. Po 3 týdnech užívání týdenní přestávka.
 • PROBIOSAN – komplex 2 probiotických kmenů obohacených o zelenou řasu chlorelu a inulin (polysacharid, chovající se ve střevě jako rozpustná vláknina), který podporuje osídlení tlustého střeva přínosnými probiotickými kulturami. Potlačuje množení patogenních plísní a bakterií. Dávkování: 1–3x denně 1 kapsle, zvýšený příjem tekutin, po 3 týdnech užívání týdenní přestávka.
 • FYTOMINERAL – tento koktejl až z 98 % vstřebatelných minerálů zvyšuje využitelnost vitaminů a ostatních látek potřebných pro výživu člověka. Dávkování: 1x denně 30 kapek do vody.

 

Pro přesnější diagnostiku a výběr přípravků na míru doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic, který pracuje na bázi EAV.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: