CHOLESTEROL

3 093 Kč –27 %
CHOLESTEROL
3 093 Kč –27 % 2 268 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

PORUCHY METABOLISMU TUKŮ/CHOLESTEROLU
Poruchy metabolismu tuků (lipidů), tzv. dyslipoproteinémie, patří k jednomu z nejrizikovějších faktorů způsobujících onemocnění srdce a cév, jejichž následkem může dojít k akutnímu infarktu myokardu, ischemické chorobě srdeční nebo cévní mozkové příhodě. Lipidy tvoří velice rozmanitou skupinu látek nerozpustných ve vodě. V krevní plazmě se lipidy nacházejí ve formě mastných kyselin, fosfolipidů, triglyceridů a cholesterolu. Protože nejsou rozpustné ve vodním prostředí krve, je jejich transport zajišťován pomocí komplexů lipoproteinů, ve kterých jsou vázány na bílkoviny. Z pohledu naší civilizace pro nás budou důležité hlavně ukazatele cholesterolu a triglyceridů.

Cholesterol je spojován s množstvím nebezpečných chorob. Mnoho lidí však neví, že cholesterol tvoří přirozenou součást buněk lidského těla a je pro život nezbytný. Obavy z jeho přítomnosti nejsou na místě, protože plní řadu významných funkcí. Představuje základ všech buněčných membrán, je hojně zastoupen v nervovém systému, mozku, myelinových obalech nervů, nacházíme jej v játrech i ledvinách. Tvoří stavební kámen pro syntézu pohlavních a nadledvinových hormonů, tvorbu žluči a je nezbytný pro syntézu vitaminu D. Na druhé straně je jeho vysoká hladina významným rizikovým faktorem onemocnění srdce a cév. Cholesterol nacházející se v lidském organismu pochází ze dvou zdrojů. Vnějším zdrojem cholesterolu je potrava, na kterou připadá 20–40 % celkového cholesterolu. Nejvíce je obsažen v živočišných tucích, uzeninách, vnitřnostech, vaječném žloutku a tučných mléčných výrobcích. Vnitřní zdroj představuje z 60–80 % produkce vlastního, endogenního cholesterolu, která probíhá zejména prostřednictvím jater, dále střev a nadledvin. Eliminace cholesterolu z organismu probíhá především pomocí jater. Je zde využit k syntéze žlučových kyselin nebo přímo vyloučen do žluče.

Typy cholesterolu
Dle struktury je možno cholesterol dělit na:

 • VLDL-cholesterol s velmi nízkou hustotou
 • škodlivý LDL-cholesterol s tendencí usazovat se v cévních stěnách, čímž vytváří podmínky pro vznik aterosklerózy
 • hodný, přínosný HDL-cholesterol, který podporuje transport cholesterolu z krevního řečiště do jater, kde dochází k jeho odbourání.

Triglyceridy jsou látky tukové povahy složené z glycerolu a vyšších mastných kyselin. Tyto tuky jsou přijímány výhradně potravou a v organismu slouží jako zdroj energie.

Fyziologické hodnoty lipidů v krvi:

Celkový cholesterol do 5,0 mmol/l
LDL-cholesterol do 2,5 mmol/l
Triglyceridy do 1,7 mmol/l
HDL-cholesterol nad 1,0 mmol/l

 

Typy dyslipidémií
V klinické praxi je rozšířená klasifi kace Evropské společnosti pro aterosklerózu z roku 1992. 
Toto dělení je přínosné při terapeutických rozvahách: 

 1. Izolovaná hypercholesterolémie – zvýšení koncentrace cholesterolu při normální hladině triglyceridů 
 2. Smíšená hyperlipidémie – současné zvýšení celkového cholesterolu i triglyceridů 
 3. Izolovaná hypertriglyceridémie – zvýšení koncentrace triglyceridů při normální koncentraci celkového cholesterolu

Jaké jsou příčiny zvýšené hladiny lipidů v krvi?

 1. Primární – jsou podmíněné geneticky a hůře reagují na léčbu 
 2. Sekundární, které mohou být způsobené:
  a) nesprávnými stravovacími návyky
  b) nezdravým životním stylem, nedostatkem pohybu, nadváhou
  c) onemocněním jater, slinivky břišní, sníženou funkcí štítné žlázy nebo těhotenstvím
  d) léky – hormonální antikoncepce, kortikoidy, léky na odvodnění, některé léky na léčbu hypertenze
  e) zvýšenou hladinou homocysteinu vznikajícího při metabolismu aminokyseliny methioninu, obsaženého hlavně v živočišných bílkovinách (jedná se o novější teorii)

Klasická léčba poruch metabolismu tuků/cholesterolu
Terapie spočívá v komplexu dietních opatření se základním principem snížení příjmu cholesterolu a živočišných tuků na straně jedné a zvýšení příjmu ovoce, zeleniny a vlákniny na straně druhé. Režimová opatření zahrnují redukci nadváhy, zvýšení pohybové aktivity, nekouření. Farmakoterapie je založena na podávání léků – tzv. hypolipidemik, nejčastěji ze skupiny statinů a fi brátů. Nedílnou součásti je i léčba doprovodných onemocnění jako cukrovka, obezita a vysoký krevní tlak.

Poruchy metabolismu tuků/cholesterolu a přípravky Energy
Přípravky Energy představují významný přínos v prevenci a ovlivnění komplikací rozvinutého onemocnění. Tyto moderní bioinformační výrobky jsou alternativou, která nabízí celostní, přírodní a šetrný přístup.

Hlavní produkty

 • První krok – Regalen– potencuje činnost jater při metabolizaci cholesterolu. Dávkování: 5–9 kapek 3x denně.
 • Druhý krok – Korolen– jedná se o základní přípravek pro harmonizaci a detoxikaci kardiovaskulárního systému. Dávkování: 5–7 kapek 3x denně.
 • Vitamarin– účinky omega–3 mastných kyselin na snižování hladiny cholesterolu a triglyceridů byly prokázány četnými klinickými studiemi. Dávkování: 2 tobolky 3x denně po jídle.

Doplňkové produkty

 • Celitin – snižuje hladinu cholesterolu obsahem přítomného lecitinu. Zlepšuje elasticitu cév. Dávkování: 1 kapsle 1x denně.
 • Probiosan– nejnovější výzkumy prokázaly schopnost probiotických bakterií přeměňovat cholesterol na neúčinný koprostanol, a tím snižovat hladinu celkového i LDL-cholesterolu v krvi. Dávkování: 1 kapsle 3x denně.
 • Flavocel– hlavním přínosem jsou jeho antioxidační schopnosti. Brání poškození LDLcholesterolu volnými kyslíkovými radikály. Dávkování: 1 tableta 3x denně.
 • Organic Chlorella– snižuje tvorbu vlastního, endogenního cholesterolu v játrech, podporuje vylučování cholesterolu stolicí. Dávkování: 2 tablety 3x denně.

Doplňkové přípravky je vhodné střídat a je možné je vzájemně kombinovat.

Uvedené dávkování přípravků je orientační a musí být upraveno podle stavu onemocnění a věku a reaktivity pacienta. Obecně platí, že u chronických dlouhodobých onemocnění a vyšší věkové kategorie používáme dávky nízké, u mladých jedinců a při akutních stavech dávky vyšší.

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic, který pracuje na bázi EAV. Toto vyšetření umožňuje odhalení nedostatečné energetické funkce jednotlivých orgánů a vytestování nejvhodnějších přípravků pro jejich cílenou regeneraci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: