Když je třeba doplnit svoje psychické síly

Se zkracujícími se podzimními dny a úbytkem slunečního svitu často klesá i naše nálada. Je to přirozené. Pokud však máme od života naloženy starosti navíc, může se stát, že se nám už situace těžko zvládá. Mluvíme pak o podzimní depresi. Často ji spustí nedokončené nebo právě skončené věci, smutek a žal… Co můžeme pro sebe v takové chvíli udělat?

ZTRÁTY JSOU PŘIROZENÁ SOUČÁST ŽIVOTA

Základem je udržení optimismu. Jak jednoduše se to řekne! V první řadě je důležité uvědomit si a přijmout, že ztráty a nelehké situace k životu patří. Pamatujete si ještě na tu pohádku, kde chytili Smrt na lep na židli? Nikdo a nic neumíralo, nakonec ji ještě rádi pustili, aby konala svoji práci… Lidé se bojí ztrát. Jen ony ale uvolní místo pro nové věci. Přesně jako v té pohádce, kde zjistili, že život bez smrti se prostě zahltí. Mnozí z nás nechtějí zažívat smutek. Bohužel někdy i za cenu, že berou léky – antidepresiva a nedovolí si prožít tuto nesmírně potřebnou emoci. Ale je normální být smutný, když je k tomu důvod. Naopak – není v pořádku smutný v tomto případě nebýt… Nebojme se opravdu hlubokých věcí spojených s lidstvím. Strachu, zármutku, bolesti… Jestliže se totiž vyhneme těmto emocím, nebudeme si moci užít ani radost, pohodu nebo dokonce extázi… Znáte ten pocit po nepříjemné nemoci, kdy najednou aspoň na nějaký čas víte, co je OPRAVDU důležité? Znáte tu radost, když po ztrátě přijdou nálezy? A to je možné jen tehdy, pokud prožijete také nepříjemnost. Možná, kdo ví, právě k tomu ty nepříjemnosti slouží… Pokud jde přímo o deprese, jsou často spojené s vyčerpáním. Jinými slovy nejsou to skutečné deprese, ale jen a jen únava. A když je člověk unavený, velmi těžko zvládá stres. V historii toho lidé mnohokrát zneužili – vyčerpat a ponížit – tak se dá člověk zlomit. To nesmíme dovolit. Kdykoli jsme v opravdu těžké situaci, je třeba se posilovat, jak jen to jde.

ANNONA A SEA BERRY OIL PRO LEPŠÍ NÁLADU

Řada produktů Energy je určena právě pro posílení psychiky. Podporují udržení optimismu v těžkých situacích. Troufám si říci, že je to jedna z nejsilnějších stránek těchto přípravků. A nemyslím jen koncentráty. Mezi nimi bych vás ráda upozornila na pozoruhodné působení produktu Annona muricata. Používá se samozřejmě v celé řadě dalších indikací, ale vždy jsem si všimla, že pacienti s ním se stávají vyrovnaní, a ačkoli je jejich situace často kritická, velmi dobře ji zvládají. U produktu Annona muricata to je také uvedeno: podporuje psychiku. Velmi dobře se ověřují tyto účinky při podávání zvířatům. Annona dokáže tak psychicky povzbudit pejska s rakovinou, že žije, jakoby mu nic nebylo. Nejzajímavější na tom je, že u lidí je toto působení patrné, i pokud annonu indikuji třeba pro mykózy, nebo z úplně jiných důvodů. Díky tomu ji doporučuji moc ráda. Dalším produktem s tak trochu nečekaným antidepresivním potenciálem je rakytníkový olej – Organic Sea Berry oil. Doplní sílu. A tím je vlastně řečeno vše. Člověk je ve své podstatě nesmírně silný, dokáže zvládnout a snést neskutečnou zátěž. Jen se nesmí vyčerpat. Proto je Sea Berry oil velmi vhodný v situacích, kdy by síla mohla docházet. Když začínáme mít všeho dost, cítíme se být válcováni osudem.

Věřme si. Bude-li síla a vůle, zvládneme cokoli. Včetně ztrát. Užívejme si nádherných vůní a obrazů podzimu a dovolme dalšímu ročnímu cyklu, aby se v klidu a s tichou radostí ukončil.