V souvislosti s nařízením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020 bude klub ENERGY BRNO od 16.3. 2020 uzavřený až do odvolání. Veškeré zboží si ale můžete objednat zde v E-SHOPU.

OSTEOPORÓZA

2 898 Kč –22 %
OSTEOPOROZA
2 898 Kč –22 % 2 248 Kč
Momentálně nedostupné

Balíček obsahuje:
po 1 ks Renol, Artrin, Fytomineral, Skeletin, Balneol, Biotermal, Silix

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dle Světové zdravotnické organizace je osteoporóza definována jako systémové onemocnění skeletu, charakterizované nízkou kostní denzitou a poruchou mikroarchitektury kostní tkáně, vedoucí ke snížení kvality kostí a jejich zvýšené křehkosti. Osteoporóza patří k tzv. civilizačním chorobám a představuje jedno z nejzávažnějších onemocnění s plošným dopadem na populaci. Ve vyspělých zemích postihuje asi 8 % populace. Rozvoj osteoporózy probíhá často bezpříznakově a projeví se až jejími závažnými komplikacemi, mezi které patří kompresní zlomeniny obratlů, krčku stehenní kosti a předloktí. Proto také bývá nazývána „tichý zloděj“. V tomto smyslu je osteoporóza podobná takovým onemocněním, jako je hypercholesterolemie či hypertenze. Zlomeniny postihují nejčastěji populaci po 60. roce věku. Až 20 % pacientů umírá během prvního roku po příhodě a až 50 % je v dalším životě pohybově hendikepováno či přímo odkázáno na sociální služby.

Osteoporózu dělíme na:

 • primární – u žen je mnohem častější a souvisí se ztrátou ochranné funkce estrogenů po přechodu, u mužů souvisí s věkem
 • sekundární – souvisí s některými chorobami či užíváním některých léků

 

Faktory ovlivňující osteoporotický proces

NEOVLIVNITELNÉ

 • genetické faktory (70 %)
 • pohlaví – ženy postiženy mnohem častěji
 • etnická skupina – bílá rasa více postižena
 • věk – vyšší věkové skupiny

OVLIVNITELNÉ

 • dostatečný přísun vápníku v dětství i dospělosti, zvláště v graviditě, při kojení a po přechodu
 • správně kaloricky i nutričně sestavená výživa
 • dostatek vitaminu D po celý život (nedostatek slunečního záření, snížení činnosti enzymů ve stáří)
 • aktivní způsob života s přiměřeným pohybovým režimem, celoživotní nekuřáctví, omezená konzumace alkoholu, kávy, fosfátů v nápojích a stravě

Nemoci nebo stavy predisponující k osteoporóze:

 • hyperfunkce štítné žlázy a příštítných tělísek (vyšší hladiny tyroxinu a parathormonu)
 • chronické onemocnění jater a ledvin
 • chronická obstrukční choroba plic
 • některé krevní choroby (mnohočetný myelom...)
 • revmatoidní artritida
 • předčasná menopauza, poruchy menstruačního cyklu s hyperprolaktinemií a nedostatkem estrogenů
 • nemoci omezující hybnost

Rizikové léky:

 • kortikosteroidy (prednison, dexametazon)
 • léky snižující srážlivost krve – antikoagulancia (heparin, warfarin)
 • léky potlačující imunitní reakce – imunosupresiva
 • extrémně nízké dávky hormonální antikoncepce v době vývoje kostry

Diagnostika

Kvantitativní ultrazvuková denzitometrie je nejdostupnějším základním vyšetřením sloužící ke stanovení diagnózy. Nejdůležitější a nejpřesnější metodou je potom dvoufotonová rentgenová absorpciometrie – DXA, kterou měříme predilekční místa (zápěstí, kyčel a dolní část hrudní a bederní páteře). Klasický rentgenový snímek odhalí osteoporózu až při 30% ztrátě kostní minerální denzity.

Klasická léčba

Základem je přísun kalcia v rozsahu 500 až 1 000 mg denně (kalcium karbonát nebo citrát). Problémem je s věkem se snižující vstřebatelnost a někdy špatná snášenlivost z hlediska trávicích orgánů. Další postup zahrnuje přísun vitaminu D v denní dávce 400–800 mezinárodních jednotek.

U žen po menopauze, kde je příčinou procesu řídnutí kosti pokles hladiny estrogenů, je to pak hormonální substituční terapie estrogeny, která bývá dobře účinná, ale má i svá rizika. Z novějších látek se užívají tzv. selektivní modulátory estrogenních receptorů (raloxifen – Evista), nemající některá rizika klasických estrogenů. Dalšími účinnými léky jsou tzv. bisfosfonáty (alendronát – Fosamax, risedronát – Actonel), zpomalující kostní resorpci. Jejich nevýhodou je dráždění jícnu a žaludku s možností jejich poškození.

Kostní denzitu zlepšuje a protibolestivě působí i hormon kalcitonin (hormon C buněk štítné žlázy). Užívá se lososí kalcitonin ve formě nosního spreje – Miacalcic.

Stimulační vliv na denzitu kostí má i parathormon v anabolické dávce, soli stroncia a také růstový hormon.

Osteoporóza a přípravky Energy

Přípravky Energy představují šetrnou alternativu klasické medicíny a snižují rizika někdy i závažných nežádoucích účinků léků. Využívají principů bioinformace a biorezonance, a proto vykazují mnohem lepší účinnost než prosté suplementy. Základem celého postupu, příznivě ovlivňujícího kostní remodelaci, je harmonizační působení na ledviny.

Hlavní produkty

Renol – bylinný koncentrát pro posílení a regeneraci ledvin a také tkání, které spadají pod jejich vliv (kosti, zuby, vlasy). Jelikož se u osteopenie či osteoporózy jedná o věkově starší pacienty, je nutno u tohoto preparátu volit počáteční dávkování opatrně (vzhledem k možnosti reverzní reakce) a začínat někdy i 1 kapkou 3x denně; postupně dávku zvyšovat. Naprostou nezbytností je dodržování pitného režimu. Pije se čistá voda, nevhodné jsou nápoje sycené CO2 či chemicky upravované.

Abychom ještě zvýšili regenerační efekt přípravku, je vhodné zároveň aplikovat Artrin – bylinný bioinformační krém, a to na akupunkturní dráhu ledvin a močového měchýře, kde v oblasti kolem kotníků stimuluje činnost ledvin a kolem páteře ulevuje bolestem.

K suplementaci kalcia (ale i jiných prvků, majících význam pro kostní metabolismus) použijeme Fytomineral – roztok koloidních prvků se vstřebatelností dosahující až 98 %, což představuje ohromný potenciál pro rychlé a účinné působení, a to i u starších pacientů.

Skeletin – bioinformační preparát s obsahem sépiové kosti, kolagenu, manganu, rybího oleje, kopřivy a šípkového extraktu. Dodává kostem vápník i další prvky v biologicky dostupné formě, vitamin D a také kolagen, který blahodárně působí na kloubní chrupavky. Díky tomu pomáhá i při artróze kloubů, jež často osteoporózu doprovází. Je vhodný k trvalejší substituci.

Doplňkové produkty
Fenoménu vstřebatelnosti látek kůží a sliznicí využijeme při aplikací koupelí a zubní pasty.

Biotermal – šetrným technologickým postupem získaná sůl z vřídla Podhájska, která má obdobné složení jako voda z Mrtvého moře. 

Balneol – humátová koupel s výborným relaxačním a protibolestivým účinkem. 

Silix – bioinformační připravek pro ústní hygienu s obsahem solí z Podhájské a bylinnými extrakty.

U sekundárních forem osteoporózy je nutno ovlivňovat i základní onemocnění pomocí preparátů Pentagramu. Např. Gynex či Regalen u chorob štítné žlázy a příštitných tělísek, Regalen u chorob jaterních, Vironal u chorob plicních, Korolen u krevních chorob či revmatoidní artritidy.

Naprosto nezbytnou nutností při prevenci i léčbě osteoporózy je pohybový režim, nejlépe procházky a turistika. Důležitým cílem je prevence a léčba u postmenopauzálních žen, kde chorobný proces probíhá bezpříznakově.

Regenerační postup může vyvolat i dočasné zhoršení stavu, kdy dojde k tzv. reverzní reakci. Mohou se objevit příznaky minulých onemocnění. Je to známkou kvalitně probíhající regenerace a je třeba na ně takto pohlížet.

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic na bázi EAV nebo přístroji na bázi hodnocení nelineární analýzy biopole, které určí postižený orgán a správný a účinný preparát.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: