DIABETES MELLITUS

2 823 Kč –25 %
DIABETES MELLITUS
2 823 Kč –25 % 2 119 Kč
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Diabetes mellitus
Diabetes mellitus neboli úplavice cukrová (DM) je závažné metabolické onemocnění, charakterizované chronickou hyperglykemií (zvýšenou hladinou cukru v krvi), s poruchou metabolismu cukrů, které je způsobené nedostatečnou syntézou nebo sekrecí (vylučováním) inzulinu, sníženým účinkem inzulinu na buňky nebo obojím. Příčinou hyperglykemie je narušenou vstup glukózy do buněk.

Výskyt
Diabetes spolu s obezitou patří k celosvětově nejrozšířenějším onemocněním. V současné době je celosvětový počet diabetiků odhadován na 190 milionů a dle některých expertů dosáhne v roce 2014 počtu 320 milionů. K 31. 12. 2008 se pro diabetes léčilo v ČR 760 470 osob, z toho 92,8 % pacientů léčeno pro DM II. typu. Počet léčených diabetiků v ČR každým rokem mírně stoupá.

DĚLENÍ DLE VYVOLÁVAJÍCÍ PŘÍČINY

 • DM I. typu je autoimunní onemocnění, které vzniká destrukcí Langerhansových ostrůvků slinivky břišní po imunologickém stimulu a vede postupně k naprosté ztrátě produkce inzulinu. 
 • DM II. typu je zapříčiněn poklesem produkce inzulinu a rezistencí buněčných receptorů vůči inzulinu, přičemž jsou vždy zastoupeny oba mechanismy, liší se jen stupněm poruchy.

PŘÍČINY VZNIKU DIABETU U DM I A DM II
U DM I. typu jsou to nejčastěji:

 1. faktory vnějšího prostředí – pravděpodobný vliv proteinu kravského mléka, předpoklad ochranného vlivu dlouhodobého kojení 
 2. genetické příčiny 
 3. virové infekce – často se objevuje u dětí po spalničkách, planých neštovicích

U DM II. typu:

 1. genetické vlivy – jiné než u DM I 
 2. obezita 
 3. nedostatečná pohybová aktivita 
 4. kouření 
 5. stres

Soubor rizikových faktorů, které se často vyskytují společně a které vedou předčasně k rozvoji aterosklerózy a diabetu II. typu, je nazýván souhrnným názvem metabolický syndrom, jenž představuje významný prozánětlivý, prokoagulační (zvyšující srážlivost krve) a proaterogenní (způsobující kornatění tepen) stav. Zahrnuje poruchu metabolismu tuků, zvýšení hladiny kyseliny močové, abdominální (břišní) obezitu, hypertenzi, hyperglykemii.

Příznaky
Rozvinuté příznaky diabetu zahrnují žízeň, polyurii (časté močení , polydipsii (častá potřeby pití) a s nimi spojenou vystupňovanou únavu. Někdy bývá přítomno nechutenství a hmotnostní úbytek. Jindy, zejména v počátku rozvíjejícího se onemocnění, mohou být příznaky nevýrazné, pacient je nemusí považovat za důležité a snadno je přehlíží. Proto je zřejmě mnoho diabetiků II. typu nediagnostikovaných, neléčí se a nemoc nepozorovaně postupuje. Diagnóza pak může být stanovena až při závažné komplikaci (např. infarkt myokardu).

Diagnostika
Hladina cukru, tedy glykemie, rovna či vyšší 11,1 mmol/l (nalačno či po jídle) při jednom vyšetření, při opakovaných hodnotách glykemie 5,6–6,99 nalačno je vhodné provedení oGTT – orálního glukózového tolerančního testu.

Klasická léčba
A) LÉČBA NEFARMAKOLOGICKÁ 
Nefarmakologická léčba tvoří nedílnou součást léčby všech diabetiků, tedy i diabetu I. typu. Zahrnuje jednak režimová opatření, tj. volbu vhodné fyzické aktivity, zákaz kouření, jednak dietní opatření, která jsou volena individuálně s ohledem na věk, pracovní zařazení, ale i typ použité farmakologické léčby. K dispozici jsou edukační brožury.

B) LÉČBA FARMAKOLOGICKÁ 
DM I. typu – inzulinoterapie, léčba tohoto typu diabetu patří do rukou odborníka (diabetologa)
DM II. typu – perorální antidiabetika (PAD) s různým typem účinku: 

 1. zvyšující citlivost tkání na inzulin – biguanidy (metformin), glitazony 
 2. zvyšující sekreci inzulinu – zlepšení uvolňování inzulinu ze sekrečních beta-buněk slinivky (deriváty sulfonylurey, např. glimepirid) 
 3. inkretiny (látky hormonální povahy s velkou budoucností v léčbě DM II) – látky tělu vlastní, které regulují činnost slinivky břišní


Diabetes a přípravky Energy
Přípravky Energy představují významný doplněk klasické léčby diabetu, především z hlediska harmonizačních procesů a svého pozitivního působení v oblasti minerálního hospodářství organismu a ovlivnění oxidoredukčních dějů, které způsobují postižení cévní stěny s výše uvedenými závažnými komplikacemi.

Hlavní produkty

 • GYNEX – bylinný koncentrát s vyváženým účinkem na hormonální systém a ovlivňující příznivě činnost slinivky břišní, žaludku a dalších částí trávicího systému s ohledem na jejich metabolické a hormonální funkce. Omezuje také chuť na sladká jídla. Dávkování 3x denně 5 kapek.
 • ORGANIC BARLEY JUICE POWDER– významný zdroj vitaminů, minerálů a enzymů s významným antioxidačním a protizánětlivým účinkem s laboratorně prokazatelným poklesem hladin CRP (C reaktivní protein – marker zánětlivé aktivity). Efekt též v rámci prevence vzniku krevních sraženin. Dávkování – 3x denně 1 lžičku prášku, rozpuštěnou ve 2 dl vody, nejlépe 20 minut před jídlem.
 • FYTOMINERAL – koncentrovaný koloidní roztok minerálů, které jsou potřebné pro správný průběh biochemických pochodů v buňkách. Zvláštní význam pro metabolismus cukrů mají prvky chrom, vanad a zinek. Dávkování 30 kapek denně.

 

Doplňkové produkty

 • PROBIOSAN – přípravek obsahující 2 druhy probiotických bakterií s prebiotikem inulinem a sladkovodní řasou chlorelou zlepšující trávicí pochody a pozitivně ovlivňující střevní sliznici, včetně imunitních funkcí. Dávkování 2x denně1 kapsle.
 • VITAMARIN – olej z ryby Engraulis japonicus bohatý na omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Ty mají stabilizační vliv na cévní stěnu, působí imunomodulačně, ovlivňují příznivě buněčné membrány, a dokonce mohou ovlivňovat expresi genů. Má velký význam v boji proti rozvoji komplikací diabetu. Dávkování 3x denně 2 tobolky.
 • FLAVOCEL – působí jako antioxidant a prevence proti vzniku krevních trombů. Ochraňuje cévní stěnu, a tím brání rozvoji nejzávažnějších komplikací diabetu. Dávkování 2x denně 1 tableta.

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic na bázi EAV nebo přístroji na bázi hodnocení nelineární analýzy biopole, které pak určí postižené orgány a správný a účinný preparát.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: