CHŘIPKA

2 860 Kč –26 %
CHŘIPKA
2 860 Kč –26 % 2 106 Kč
Momentálně nedostupné

Balíček obsahuje cenově zvýhodněné produkty:
po 1 ks Vironal, Flavocel, Spiron, Grepofit, Drags Imun, Renol

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika onemocnění:
Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, charakterizované náhlým začátkem, vysokou horečkou a celkovými příznaky. Zejména prudký začátek a vysoké horečky ji odlišují od běžných nemocí z nachlazení provázených rýmou, škrábáním v krku a teplotami do 38 oC.

Inkubační doba:
Inkubační doba je krátká a trvá 18–24 hodin. Nekomplikované onemocnění probíhá obvykle 7–10 dnů. Komplikace chřipky mohou být primární, nebo sekundární. Primární jsou vyvolány samotným virem, který způsobuje nejčastěji virový zápal plic. Sekundární komplikace se objevují později a jejich původci jsou bakterie typu pneumokoků a stafylokoků.

Původci:
Onemocnění je vyvoláno chřipkovými viry A, B, C. Nejčastější původce onemocnění – virus A – vyvolává onemocnění nejen u člověka, ale také u dalších živočišných druhů (prasata, ptáci, koně). V minulosti byl zdrojem všech velkých epidemií a pandemií. Virus typu B vyvolává menší, lokální epidemie s postupným šířením. Typ C postihuje hlavně děti. Onemocnění má obecně sezonní charakter.

Zdroj, rezervoár a cesta přenosu:
Zdrojem nákazy je člověk na konci inkubační doby a v prvních dnech akutního onemocnění. Virus je ve velkém množství přítomen v sekretu dýchacích cest a vylučuje se mluvením, kašláním a kýcháním. Přenos se děje kapénkovou nákazou od nemocného k vnímavému jedinci. Vstupní branou jsou dýchací cesty.

Vnímavost:
Vnímavost vůči onemocnění je všeobecná. Nejvyšší u dětí a mladých dospělých na jedné straně, u seniorů a chronicky nemocných na straně druhé. Chřipka představuje zvýšené riziko také u osob, které se léčí pro některá chronická onemocnění.

Rizikové skupiny lidí jsou:

 • osoby s poruchou imunity (HIV, stavy po transplantacích, pacienti s léky na potlačení imunity – imunosupresivy)
 • lidé s chronickým onemocněním plic (chronická obstrukční choroba plicní, asthma bronchiale)
 • lidé trpící chronickou chorobou jater a ledvin
 • pacienti s onemocněním srdce a cév (ischemická choroba srdeční, infarkty myokardu, cévní mozkové příhody)
 • lidé trpící cukrovkou, zejména s nutností užívání inzulinu
 • pacienti pobývající v léčebnách dlouhodobě nemocných
 • pracovníci ve zdravotnictví a ústavech sociální péče

 

Průběh onemocnění:
Onemocnění začíná prudce z plného zdraví. Teploty jsou vysoké 38—40 oC, zimnice, intenzivní bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů zejména v oblasti zad a dolních končetin. Nápadná je celková únava a vyčerpanost. Přítomny mohou být i zažívací potíže. Postupně během 1–2 dnů se objevuje postižení dýchacích cest: suchý dráždivý kašel, pálení za hrudní kostí a bolesti na hrudníku. Nebývá vzácný zánět spojivek a světloplachost. Nápadná únavnost může přetrvávat i měsíc.

Léčba klasická:
Nekomplikovaná chřipka vyžaduje klid na lůžku obvykle po dobu 1 týdne. Nutný je adekvátní pitný režim a příjem vitaminů. Z léků se podávají medikamenty na teplotu, kašel, rýmu a bolesti kloubů a svalů.

V indikovaných případech se užívají cílené léky vyvinuté přímo proti chřipce – tzv. antivirotika. Jsou to látky mající schopnost navázat se na viry a bránit jejich dalšímu množení.

V rámci prevence je možnost očkování proti chřipce. Očkovací látku si hradí pacient, pouze v případě seniorů a vymezených zdravotních indikací vakcínu hradí příslušná zdravotní pojišťovna. V ČR se za nejvhodnější dobu vakcinace považuje období od poloviny září do poloviny prosince, podle aktuální epidemiologické situace.

Pouze u bakteriálních komplikací se aplikují cíleně antibiotika. Antibiotika jako taková jsou na primární virové infekce neúčinná a jejich použití je chybou!

Chřipka a produkty Energy:
Přípravky Energy představují šetrnou alternativu klasické medicíny a snižují rizika někdy i závažných nežádoucích účinků léků. 
Využívají principů bioinformace a biorezonance, a proto vykazují mnohem lepší účinnost než prosté suplementy.

Prevence:

 • Vironal – působí proti přenosu infekcí na veřejných místech, ve školách, dopravních prostředcích apod. Je účinný při prevenci nejen chřipky, ale i virózy, rýmy, kašle, angíny, zápalu plic atd. Posiluje imunitní systém. Doporučené dávkování 1x denně 7 kapek jako prevence, 3x denně 7 kapek před jídlem při manifestaci onemocnění.
 • Flavocel – je antivirový a antibakteriální prostředek obsahující kombinaci vitaminu C a biofl avonoidů. Podporuje imunitu, celkově osvěžuje organismus, má antioxidační účinky. Preventivně chrání proti infekci. Doporučené dávkování 3x denně 1 tableta.
 • Spiron – kombinace éterických olejů ve formě spreje. Je vhodný jako prevence i cílená dezinfekce ovzduší. Působí proti kašli a uvolňuje dýchací cesty.

 

Akutní péče:

 • Grepofit – obsahuje komplex účinných látek s velmi silnými antivirovými a antibakteriálními účinky. Stěžejní je obsah výtažku z grepových semínek. Aktivuje imunitu a zkracuje průběh onemocnění chřipkou. Doporučené dávkování 3x denně 1 tobolku, v akutní fázi až 6x denně 1 tobolku. Velmi důležité je včasné nasazení preparátu při prvních příznacích!
 • Drags Imun – je přípravek obsahující čistou pryskyřici ze stromu Croton lechleri. Má vědecky prokázané antibakteriální, protivirové a antioxidační účinky. Pomáhá při respiračních onemocněních způsobených viry chřipky, snižuje horečku. Doporučené dávkování 3x denně 10 kapek do nápoje, užívat po jídle.

 

Rekonvalescence:

 • Renol – je vhodný zejména pro období rekonvalescence. Má regenerační účinky, stimuluje činnost imunitního systému, je účinný při přetrvávající únavě, bolestech kloubů a páteře. Doporučené dávkování 3x denně 5–7 kapek. Uvedené dávkování přípravků je orientační a musí být upraveno dle stavu onemocnění, věku a reaktivity pacienta.

 

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme absolvovat vyšetření přístrojem Supertronic, který pracuje na bázi EAV.

Toto vyšetření umožňuje odhalení nedostatečné energetické funkce jednotlivých orgánů a vytestování nejvhodnějších přípravků pro jejich cílenou regeneraci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: