CHRONICKÉ GYNEKOLOGICKÉ ZÁNĚTY

3 336 Kč –25 %
CHRONICKÉ GYNEKOLOGICKÉ ZÁNĚTY
3 336 Kč –25 % 2 496 Kč
Skladem na prodejně

Balíček obsahuje po 1 ks Gynex, Renol, Probiosan, Drags Imun, Audiron, Grepofit, Fytomineral

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příčiny vzniku gynekologických zánětlivých onemocnění

Gynekologické zánětlivé choroby tvoří asi 20 % všech patologií, dělíme je podle různých kritérií:

 • klinický průběh:
  • akutní (náhle vzniklé)
  • chronické (přetrvávající)
  • chronické s akutními opakovanými atakami
 • místo postižení: - záněty dolního genitálního traktu (zevní rodidla, pochva a děložní čípek)
  • záněty vnitřní (děloha nad poševní částí čípku s úponovými vazy, vejcovody a vaječníky)
 • původ nemoci:
  • virový
  • bakteriální
  • plísňový
  • parazitární
  • alergický

Virové infekce některými typy HPV (human papillomavirus) mají přímý vztah к rakovině děložního čípku.

Akutní záněty vnitřních orgánů, projevující se silnou bolestí a horečkou, patří do spádu urgentní gynekologické péče a nejsou předmětem tohoto sdělení.

Chronické recidivující gynekologické záněty

Příznaky
Chronické záněty zevních rodidel, pochvy a děložního čípku přicházejí často „z plného zdraví“, kdy si žena neuvědomuje žádný provokační stimul, tj. že by „něco udělala špatně“, a projevují se náhle či pozvolna přicházejícími příznaky zánětu. Mezi ně patří: zarudnutí, zvýšená teplota v místě, bolest nebo svědění, zduření tkání, výtok a porušení funkce postiženého orgánu.

Příčiny vzniku
Abychom pochopili, proč к těmto atakám dochází, musíme opustit klasickou a vžitou představu, že původci nemoci jsou jen mikrobi. Příčinou jsou vždy porušené rovnovážné vztahy mezi zevními mikroorganismy, vnitřními mikroorganismy (u zdravých žen normálně žijí v pochvě a jsou prospěšné nebo neutrální) a poševním prostředím (epitelová výstelka pochvy, slizniční imunitní systém, pH prostředí, přítomnost makro- a mikroprvků ve sliznici). Důležité je hormonální prostředí v pochvě - hlavně je prozkoumána úloha estrogenů. Podstatou je, že poševní prostředí představuje ekosystém s velmi složitými a vzájemně propletenými vztahy, které musí být v principu rovnovážné.

Současný medicínský výzkum již pracuje s mnohými dílčími poznatky, ale dokonalejší porozumění je ještě velmi vzdáleno. To vysvětluje časté neúspěchy klasické léčby i přes cílené, průkazem mikrobů podložené aplikování antibiotik, antimykotikajiných antimikrobiálních léků. Důležitým mementem je poznatek, že chronické opakující se záněty dále oslabují a vyčerpávají imunitní systém a mohou vést až к jeho selhání v případě vzniku rakoviny děložního čípku při současné infekci rizikovými HPV viry.

Neovlivnitelné faktory:

 1. a) věk ženy (období hormonální aktivity)
 2. b) genetická dispozice lokální imunity
 3. c) primární onemocnění, jež sama nebo prostřednictvím léků či léčebných metod ovlivňují ekosystém pochvy (některé autoimunitní nemoci, radioterapie, imunosupresivní léky...) 

 

Ovlivnitelné faktory:

 1. a) vyloučení nebo alespoň snížení četnosti a intenzity provokačních stimulů
 2. b) strava - sladká jídla a pečivo z bílé mouky, konzervanty, jiné přídatné bioaktivní látky a pesticidy v potravinách, jednostranná strava typu    „fast food“ a nedostatek stopových prvků v potravě
 3. c) užívání hormonální antikoncepce (u některých uživatelek vliv na imunitu)
 4. d) prochladnutí-je provokačním faktorem pro dysmikrobické výtoky
 5. e) zvládání stresu - jak pracovního, tak emočního (snižuje výkonnost imunity)
 6. f) alergizující faktory-vyhledávání, vyloučení či snížení alergizující nálože (kondom, sperma, alergeny v potravinách...)

 

Klasická diagnostika a léčba:
Diagnostikuje se klinickým vyšetřením, určením pH pochvy, aminovým testem poševního sekretu s KOH, mikroskopickým vyšetřením tzv. nativního nátěru z pochvy, kultivačním mikrobiologickým vyšetřením a testy DNA mikrobních původců. Léčba je dle klinického obrazu a dalších testů cíleně antimikrobiální (ATB, antimykotika, antivirotika, protiinfekční chemoterapeutika). Ovlivňuje se pH pochvy laktobacily. Podávají se imunomodulační léky (doporučuje imunolog). Vzhledem к výše uvedenému ovšem bývají v prevenci recidiv často málo účinné.

 

Chronické recidivující gynekologické záněty a přípravky Energy
Energy produkty působí hlavně na regulační hormonální a imunitní mechanismy, které příznivě ovlivňují poševní ekosystém. Některé z nich mají přímé antimikrobiální působení, další dodávají stopové prvky. Záněty lze v souvislosti s jejich podáváním zjednodušeně rozdělit do tří skupin:

Kvasinkové - mykotické
Charakteristické je pálení, zarudnutí a svědění, často také tvarohovitý výtok. Provokačním stimulem je dietní chyba (sladké či pečivo), stav s vyšší hladinou estrogenů (těhotenství, střed a druhá polovina menstruačního cyklu, stres). Základním produktem je Gynex.

Dysmikrobické - bakteriální
Vyskytuje se pobolívání v podbřišku a šedavý nesvědivý výtok, někdy s odérem (bakteriální vaginóza). Provokačním momentem je často prochlazení, sexuální styk či stres. Základním produktem je Renol.

Virové - HSV (herpes simplex virus)
Naštěstí jsou podstatně vzácnější, projevují se v úvodu puchýřky na zevním genitálu, řídkým výtokem a značnou bolestivostí, která může i delší dobu přetrvávat. Základním produktemje Drags Imun.

 

Hlavní produkty
GYNEX - je hlavním produktem u kvasinkových infekcí. Normalizuje hladiny estrogenů a působí protistresově. Snižuje chuť na sladká jídla. Dávkování: 3x denně 5 kapek.

RENOL-působí velmi dobře u dysmikrobiálních výtoků, zvyšuje toleranci na provokační stimuly. Zlepšuje odolnost vůči infekcím celého močopohlavního systému. Dávkování: 3x denně 3-5 kapek (dle stavu a chronicity, délky trvání problémů). Mohou se objevit reverzní reakce.

PROBIOSAN - celkově podanými probiotickými kulturami a prebiotiky příznivě ovlivňuje nejen celkovou imunitu, ale i imunitu urogenitálních sliznic. Zlepšením funkce střevního epitelu pak také vstřebávání důležitých látek, jako jsou prvky a vitaminy. Působí proti zácpě. Je nepostradatelný u kvasinkových infekcí. Dávkování: 2-3x denně 1 kapsle.

Doplňkové produkty
DRAGS IMUN - velmi silný protivirový a protibakteriální prostředek. Celkově i místně podávaný je nepostradatelný u herpetických infekcí (opar), užívá se co nejdříve od prvních příznaků. Působí také velmi dobře u mikrobiálních výtoků, dá se používat i symptomaticky (při začínajících potížích) ve formě poševních výplachů. Dávkování: celkově 3x denně 7-9 kapek u akutních infektů, místně potírání oparových lézí (pozor, nevratně barví prádlo!). К doléčení a prevenci stačí výplachy pochvy v ředění 1:1000 (0,5 ml do 0,5 I vlažné, předtím převařené vody - z důvodu chlorování). Irigátor pro aplikaci je к dostání v lékárnách.

AUDIRON - velmi účinný na zklidnění sliznic a úlevu od potíží u kvasinkových i oparových infekcí. Aplikovat místně, nejlépe nakapat na slipovou vložku a na noc zavádět pokapaný tampon do pochvy.

GREPOFIT - univerzální antimikrobiální prostředek, působící velmi dobře nejen u gynekologických infekcí, ale i zánětů močových cest a dýchacího traktu. Dávkování: do 2-3 dávek denně rozdělit 4-5 kapslí.

FYTOMINERAL - doplníme chybějící mikroprvky ve výborně vstřebatelné koloidní formě. Dávkování: 30 kapek do vody denně.

Regenerační postup může vyvolat i dočasné zhoršení stavu, kdy dojde к tzv. reverzní reakci. Mohou se objevit příznaky minulých onemocnění.

Jedná se o projev kvalitně probíhající regenerace a je třeba na ně takto pohlížet.

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic na bázi EAV nebo přístroji na bázi hodnocení nelineární analýzy biopole, které určí postižený orgán a správný a účinný přípravek.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: