V souvislosti s nařízením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020 bude klub ENERGY BRNO od 16.3. 2020 uzavřený až do odvolání. Veškeré zboží si ale můžete objednat zde v E-SHOPU.

ARTRITIDA

3 890 Kč –23 %
ARTRITIDA
3 890 Kč –23 % 3 006 Kč
Momentálně nedostupné

Balíček obsahuje:
po 1 ks Renol, Drags Imun, Cytosan, Skeletin, Protektin, Stimaral, Balneol

Detailní informace

Detailní popis produktu

Faktory ovlivňující pohybový systém
Pohybový aparát je tvořen jednak podpůrným, tedy kostně-kloubním systémem, jednak výkonovým, to jsou především svaly a šlachy.

Fungovat může pouze za zajištění:

 • dostatečného zásobení živinami (tepny)
 • dokonalého odvodu zplodin vznikajících při zátěži (mízní cévy a pak žíly)
 • přesného řízení pohybu jednak na periferii (nervy), jednak centrálním řízením (mícha a mozek)

Pohybový aparát je rovněž ovlivněn:

 • hormonálním systémem
 • psychikou
 • stereotypní prací, která jednostranně zatěžuje pohybový a kardiovaskulární aparát

Pohybový aparát se dá výrazně trénovat, a to společně s kardiovaskulárním systémem, na kterém je jeho funkce plně závislá.

 

Příčiny vzniku a projevy artritidy

Jedná se o primárně zánětlivý proces, kdy v oblasti kloubů probíhá destruktivní zánět. Může postihovat i vazy a celou řadu dalších tělesných tkání – například duhovku, močovou trubici, střevo, svaly, šlachy, ledviny... Zde jsou možné výrazné destruktivní změny, zejména trvá-li zánět dlouho.

Příčina může být:

 • infekční (například při salmonelóze)
 • autoimunitní:
  a) primárně – tedy ihned (například u revmatoidní artritidy)
  b) původně infekční stav se v autoimunitní zánět vyvine (například u boreliózy), zde však průběh nebývá tak závažný

Typické projevy: 

 • u revmatoidní artritidy může dojít ke ztuhnutí kloubů, jejich pokřivení – typické to bývá zejména na rukou
 • klouby hřejí, mají často až bizarní tvar, bývá zarudnutí, otok, výpotek uvnitř kloubu
 • součástí onemocnění jsou vždy celkové příznaky, jako například mírně zvýšená teplota, únavnost, poruchy trávení, hubnutí, nevýkonnost
 • v laboratorních výsledcích se obvykle objevují ukazatele typické pro tento typ zánětu, někdy je však laboratorní nález překvapivě chudý
 • artritida může mít zcela lehký průběh, v některých případech ale dojde až k těžké invalidizaci pacienta

U obou onemocnění bývá značná citlivost na změny počasí.

Klasická léčba

V obou situacích se medicína snaží pracovat se zánětem a řešit jeho následky. Zánět tlumí léky typu analgetik – antifl ogistik, tedy léky určené současně k léčbě zánětu i bolesti. Nejčastěji se jedná o látky typu ibuprofenu, nimesulidu, diklofenaku a další. Pokud tato léčba selže a zánět přetrvává, podávají se především u revmatoidní artritidy léky na tlumení imunitních reakcí, zejména kortikoidy, antimalarika, cytostatika. U závažných deformit kloubů se přistupuje k operační výměně kloubů – endoprotézy. Do komplexu péče o pacienta s kloubními potížemi patří již od začátku důsledná rehabilitace, a to nejen cvičení, ale i lázeňská terapie, adekvátní kompenzační pomůcky.

Artritida a produkty Energy

Přípravky Energy představují šetrnou alternativu klasické medicíny a snižují rizika někdy i závažných nežádoucích účinků léků. Využívají principů bioinformace a biorezonance, a proto vykazují mnohem lepší účinnost než prosté suplementy.

 

Artritida


Hlavní produkty:
RENOL
v dávce 5–0–0 kapek obnoví energetické toky v kloubu, započne s detoxikací, nasměruje účinek ostatních přípravků do kloubů.

DRAGS IMUN 3x denně 8 kapek – sníží zánětlivou aktivitu, a to zejména v oblasti kloubů.

CYTOSAN 3x denně 1 kapsle – detoxikace odstraní zbytky bakterií, virů, které mohou udržovat aktivitu zánětu; tím by se měla výrazně zmírnit bolest.

Vedlejší produkty: 
SKELETIN 3x denně 2 kapsle – důležitý doplněk, který nabídne kloubům látky potřebné k jejich výživě.

PROTEKTINEM potírat klouby 3x denně, pro zklidnění vazů a ostatních měkkých tkání v blízkosti kloubu. 

Vždy po 2 měsících užívání Renolu tento vysadit a užívat STIMARAL v dávce 9–9–0 kapek, pro doplnění síly k dalšímu léčení. 

1x týdně koupel v BALNEOLU jako „domácí“ lázeňská procedura.


Závěr
Kloubní obtíže jsou velmi nepříjemnou životní komplikací, která je velmi dobře řešitelná zejména v začátcích alternativními postupy, jež mohou onemocnění zastavit. Čím je rozvinutější stav, tím je obvykle obtížnější léčba. Nicméně zkušenosti ukazují velké možnosti ovlivnění bolestivých stavů, oddálení operativních zákroků a zlepšení kvality života u aktivních lidí, kteří k bylinné léčbě a koupelím ještě přidávají cvičení a radostný přístup k životu.

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme podstoupit vyšetření přístrojem Supertronic, který pracuje na bázi EAV. 

Toto vyšetření umožňuje odhalení nedostatečné energetické funkce jednotlivých orgánů a vytestování nejvhodnějších přípravků pro jejich cílenou regeneraci.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: